top of page

Spolupráce se záchrannou stanicí Huslík

V případě nálezu zraněného živočicha (nikoli domácího mazlíčka), je možno kontaktovat Záchrannou stanici pro zraněné živočichy spadající pod Ekocentrum Huslík,  tel: +420603864822, email: Info@ekocentrumhuslik.cz, jejíž zaměstnanci si pro zvířecího pacienta dojedou. Stejné místo je možno kontaktovat v případě nálezu uhynulého chráněného živočicha.

Z Doubravčic tak do Huslíku v nedávné době putovala třeba zraněná hrdlička nebo kos či nalezené, z neznámých důvodů uhynulé, káně.

Péče o zraněné živočichy vyžaduje velké nasazení a nemalé finanční prostředky, případní zájemci proto mohou např. materiálně stanici podpořit. Obecně se jedná především o obyčejné noviny (nikoli lakované časopisy), staré ručníky či psí a kočičí granule a kapsičky. Dále ořechy, ovesné vločky, semena – především slunečnice, drcený oves, len, proso, semínka trav a bodláků...tyto mohou mít i překročenu expirační dobu, nesmějí však být plesnivé či zapařené.

Pokud byste chtěli takto přispět, a nehodí se Vám do Huslíku jet, můžete nás kontaktovat a my domluvíme předání. www.ekocentrumhuslik.cz.

cropped-Logo-ekocentrum-křivky-1.png

24.9.2021 Dary do Huslíku

Rádi informujeme o předání věcných i peněžních darů do Ekocentra/záchranné stanice Huslík u Poděbrad. Nápad na sbírku vznikl po předání nalezené zraněné sovy, která je ve stanici dosud a dostala jméno Rozárka. Do stanice jsme přivezli zejména konzervy, granule, ručníky, ořechy, pelíšky, klece atd. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili, zejména pak paní Pačesové a paní Randýskové, které přispěly velkou měrou.

Dále jsme za obec předali příspěvek 3 000 Kč, který byl vytěžen z akce "otevření fotbalových kabin" a 2 000 Kč od soukromého dárce.

Radost pracovniků záchranné stanice byla opravdu obrovská a máme vyřídit všem VELIKÉ poděkování

Budete-li mít zájem, můžete Ekocentrum Huslík navštívit, stojí to za to :-)

bottom of page